Сайт продается

Цена: 290$

Обращатся : [email protected]

Обшуки в «Київавтодорі»: оприлюднено умови скандального тендеру

Закупівлі машин для внесення рідких реагентів для КК «Київавтодор» відбулися з порушеннями та без кроків щодо зниження ціни, а відповідно – й без конкурентної боротьби. Про це свідчить аналіз тендерів, який провів «СтопКор».

kievavtodor
Ілюстрація: СтопКор

Як стало відомо, у червні 2020 року розпочався аукціон на закупівлю всесезонних машин з обладнанням для внесення рідких реагентів літнього та зимового утримання доріг. Пропозиції подали 5 учасників. Дві замовник відхилив, тож лишилися ПрАТ «Нафтоавтоматика», ТОВ «ЗАР ЕЙР СИСТЕМС» та ТОВ «Сучасні вантажівки».

Переможцем стала компанія ПрАТ «Нафтоавтоматика» з ціною 58 560 998,40 гривні з ПДВ.

kievavtodor2
Фото: скриншот

Утім, договір було розірвано у зв’язку з висновком Північного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу закупівлі від 03.07.2020.

ДАСУ, провівши моніторинг, виявила наступні порушення:

  • невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону;
  • порушення законодавства в частині нескасування замовником закупівлі;
  • інші порушення законодавства у сфері закупівель (частини першої статті 3 Закону № 922-VIII у редакції від 02.04.2020 року, зокрема, принципу об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій).

Наступна закупівля була оголошена у вересні 2020 року, а сам .

За даними аналітиків «СтопКору», було подано безліч скарг на дискримінаційні вимоги документації, але вони всі були відхилені замовником.

Як результат, участь брали два учасники, а сам аукціон відбувся без кроків зі зниження ціни, тобто учасники не конкурували між собою, що схоже на можливу домовленість між компаніями.

До участі були допущені компанії ТОВ «Сучасні вантажівки» та ТОВ «Укрспецтехінвест». Переможцем стала перша компанія, ТОВ «Сучасні вантажівки», з сумою 58 414 608,00 грн з ПДВ.

kievavtodor3
Фото: скриншот

Після чого ДАСУ провело моніторинг закупівлі та знайшло порушення в частині складання тендерної документації не відповідно до вимог закону. Але замовник (КК «Київавтодор») вніс зміни до документації, чим усунув зазначене порушення.

Договір було підписано 27 листопада 2020 року на придбання 12 дорожніх комбінованих машин «ВКК Спецмаш» моделі МКД-11-07.08 на шасі Ford Trucks 1833 (ціна однієї – 4 867 884,00 грн).

На сайті постачальника представлені машини зі схожими технічними характеристиками. . Зазначено лише, що ціна машини залежить від комплектації.

Окрім того, є у замовника з тим же постачальником очікуваною вартістю 83 088 000,00₴ ТОВ «Сучасні вантажівки» має поставити 12 дорожніх комбінованих машин «ВКК Спецмаш» моделі МКД-11-04.08 на шасі МАЗ-5340С2-525-013 (ціна однієї – 6 903 228 гривень).

Зазначимо, що у двох тендерах було 2 учасники — ТОВ «Сучасні вантажівки» та ТОВ «Укрспецтехінвест», пропозиція якого була трохи дорожчою. Інших заявок на участь у торгах через дискримінаційні вимоги тендерної документації подано не було.

Зв’язок компаній-учасників

ТОВ «Сучасні вантажівки» входить у .

Бенефіціаром ТОВ «Сучасні вантажівки» значиться Ольга Мещаніна, родичка Євгена Мещаніна, якого називають власником «Автеку». Співзасновником є фонд «Коннект», яким у 2011-2014 роках керувало ТОВ «КУА «Інвестиційні партнери» Андрія Журжія – нардепа від «Самопомочі».

ТОВ «Укрспецтехінвест» Юрія Плюшка і Дмитра Сліпченка. Його номери телефону використовувало ТОВ «Альфатех» (у держреєстрі фірма вказала номери телефону +380612393646 та +380675247612. Обидва також використовує «Альфатех») Олександра Романюка і віргінської фірми «Альфатех Оверсіз Лтд», яке пов’язували з Вадимом Єрмолаєвим.

Компанії разом взяли участь у 62 закупівлях.

Тендерні пропозиції подані в межах однієї години з невеликою різницею в часі, а саме:

  • ТОВ «Сучасні вантажівки» — 12 жовтня 2020 о 20:51;
  • ТОВ «Укрспецтехінвест» — 12 жовтня 2020 о 20:07.

Аукціон відбувався без кроків зі зниження ціни.

Прямого зв’язку між компаніями не встановлено, проте простежується опосередкований зв’язок.

Нагадаємо:

У четвер, 8 липня, слідчі Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України проводять обшуки у приміщеннях Департаменту транспортної інфраструктури та КК «Київавтодор».

Зазначається, що обшуки проводяться на підставі ухвали слідчого судді Печерського райсуду Києва в рамках кримінального провадження щодо закупівлі техніки КК «Київавтодор».

У КМДА пояснили, що провадження стосується закупівлі машин для внесення рідких хлоридів для КК «Київавтодор», яка була виконана за процедурою офіційних публічних тендерів.

Мер Києва Віталій Кличко вважає масові обшуки на комунальних підприємствах столиці спецоперацією проти нього особисто.

Читати також:
В Україні змінять тарифи на електроенергію
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/obshuky-v-kyyivavtodori-oprylyudneno-umovy-skandalnogo-tenderu/”